Chcete cítit jiný rozměr lásky a jeho posvátný prostor? Vyhoďte antikoncepci a sundejte prezervativ ze svých penisů!

O tom, jak škodlivě působí antikoncepce na ženu, její tělo, emoce, prožívání a následně i její partnerský vztah, už máme mnoho informací i důkazů. O tom, jak trpí ženská vagína, když funguje pod řádnou dávkou této nekompromisní chemie, už víme taky dost. Ale jak je to s prezervativem jsem se pořádně nikde doposud nedozvěděla. Jediné, co vím, že by měl chránit před pohlavními nemocemi a nechtěným otěhotněním. Dnes existují i jiné způsoby, jak se před nechtěným otěhotněním a pohlavními nemocemi chránit. Ano, kdysi mi tato informace připadala dostatečná a rozumná. Dnes mi přijde, že opět tak jako téměř ve všem jsme v dnešním světě dostali jen půlku z celého balíčku informací. A tak opět žijeme ve sladké nevědomosti. Prožíváme touhu, vášeň a uspokojení, ale sami cítíme, že nám to přestává stačit.

(Tento článek nevznikl proto, aby soudil něčí způsob prožívání sexuality ani pomůcky a nástroje, kterými se můžeme chránit. Vznikl pro vyšší záměr a z vlastní zkušenosti prožívání sexuality v partnerském vztahu. O zvědomění i druhé strany mince, o kterou se často lidé ve vztazích ochuzují používáním antikoncepce nebo prezervativů. Vznikl k pouhému zamyšlení se a procítění. Rozhodnutí je vždy pouze na nás.)

Na téma sexuality je má pozornost zaměřená velmi aktivně již 11 let. Prošla jsem si různými fázemi, procesy a vrstvami sexuality a stále mě tato ohromná energie, která umí být nekompromisně ničivá i krutá, ale zároveň i posvátná a léčivá, nepřestává překvapovat v její rozmanitosti a nekonečném prostoru, který nám lidem nabízí a do kterého nás každý den zve. Cítím vděčnost, že můžu jít v proudu této nejsilnější energie v životě člověka. Sexuální energie nás vede do míst, kde Bohové tančí, ale zároveň do míst, kde hladinu vody tvoří smradlavé výkaly, které musíme vlastníma rukama vytahovat. A to se nám nechce. Vystupovat z něčeho, co máme naučené, je pro nás mnohdy nebezpečné. Překračovat svou komfortní zónu je mnohdy tak otravné a nepohodlné. A tak zůstáváme v tom, co máme, protože tam se cítíme mnohdy bezpečně, ale ne naplněně.

Všichni dobře cítíme, jak je sexualita přitažlivá a zároveň mocná a nebezpečná. A tak raději tančíme spíše na povrchu této mnohdy až mysteriózní energie a jediné dveře, do kterých si dovolíme vstoupit se jmenují touha a vášeň. A protože nám ve skutečnosti nikdo od dětství nepřál a nedovoloval žít náš potenciál, naši zvídavost a radost ze života skutečně prožívat, spokojíme se mnohdy s málem. A to málo žijeme. Uvěřili jsme, že to málo je vlastně vše, co lze v životě ochutnat a žít.

Musím vás zklamat a zároveň pozvat dál. Tohle je pouze začátek a polovina toho, co můžete skutečně žít, aby jste byli celiství a váš život vám dával smysl, abyste ho chtěli žít. Abyste životu a všemu, co ho provází řekli ANO! Většina z nás se v tématu sexuality a jejího prožívání nachází pouze v první vrstvě. Pluje na relativně klidné hladině, a proto nám tady doposud antikoncepce ani prezervativ nebyl překážkou, ale nástrojem, jak se chránit před něčím co nechceme. Nemohu se zbavit pocitu, že nám opět někdo zapomněl říct, že úrovně sexuální energie v našich šťavnatých, životem pulzujících pohlavních orgánech jsou tři.

Pokud se tedy budete chtít do těchto dalších dvou vrstev se svým partnerem skutečně ponořit a objevovat jejich kouzlo, prostor a důležitost, budete muset odložit svou kamarádku antikoncepci a kamaráda kondoma. Neboť, pokud se rozhodnete skutečně objevovat sami sebe, vašeho partnera i samotný život, hledat skutečnou lásku a důvěru, budete muset tyto nástroje a pomůcky, co vás chrání odložit, a být skutečně nazí fyzicky i duševně. A v té nahotě se setkat jeden před druhým. A to je velké riziko, kterému málokdo chce říct skutečně ANO!

Jsme lapeni v době skrývání. Skrýváme svá srdce, svá těla, své hodnoty, svá zranění, své úsměvy, svůj potenciál, svůj majetek, své peníze i své ženství a mužství. Chceme žít lásku a při nejintimnějším milostném setkání schováváme svou vášeň a citlivost za antikoncepci a svůj penis do latexové kombinézy. Možná teď přesně netušíte, o čem mluvím a kam mířím.

Pokud je ale vaše zvědavost opravdu velká a vy cítíte, že se ve vás právě teď něco děje, že se nechcete spokojit s tím, jakým způsobem své milování s partnerem prožíváte, může to být pravděpodobně z toho, že jste doposud neobjevili hlubší a širší úrovně sexuality, které vášeň a touhu již přirozeně zahrnují. K těmto dalším úrovním prožívání sexuality vedeme partnerské páry v rámci našeho výcviku partnerskacesta.cz. Ale teď zpět…

Ženská vagína a mužský penis jsou velmi živé orgány, které si žijí mnohdy tak trochu svým vlastním životem. Nezajímá je nic jiného než spojení a energie, kterou spolu vytváří. A ta energie je mocná, léčivá a má vyšší poslání a smysl, než si naše hlava umí představit. Je to prostor, kam naše ego už nedosáhne. Je to prostor nekonečnosti našeho srdce, odevzdání se vyšší moci a moudrosti ruky, jenž nás stvořila a přesahuje. Je to prostor, ve kterém jsme součástí Boha a vesmíru. Je to prostor, kde se skrze naše milostné spojení tvoří něco vyššího a prospěšnějšího pro svět, lidi, zvířata než jen pro naše potěšení a touhu. Je to prostor nejvyšší důvěry, zranitelnosti, posvátnosti a odevzdání se partnerovi a Bohu. A právě z tohoto místa můžete skutečně začít tvořit a žít.

Naše vagína (Yoni) a penis potřebují volnost. Potřebují se hýbat, pulzovat, cítit, měnit tvar i velikost. Potřebují každý den toho druhého, aby mohli svůj potenciál naplno využít. Potřebují jeden druhého, aby nás mohli vést do míst, kde naše logika a analytické myšlení už nemají dosah. Je to místo, kde můžete absolutně ztratit všechny své šuplíčky, koncepty a předsudky o tom, jak jste to doposud v otázce sexuality měli, a jak to má být. Ztratíte vše, co jste se doposud o sexualitě naučili nebo co vám bylo řečeno. Vagína a penis jsou doslova na sobě závislí, potřebují se jeden druhého dotýkat, být spolu v neustálém kontaktu, cítit svou vzájemnou vůni a zvuk svého hlasu. Potřebují spolu komunikovat a tvořit život. Mají své vlastní poslání.

A to poslání je milovat se, ctít se, respektovat, toužit po sobě, ale také otvírat cestu k Bohu, k vyššímu vědomí a pro něj tvořit. Když se milujete, vytváříte energii lásky pro celý vesmír, pro všechny lidi. Proto by mělo být milování posvátným momentem a chvílí. A tohle poslání je neustále v našich vagínách a penisech přítomné, ať se děje co se děje. Je to ohromná energie, která hýbe absolutně vším. Je to energie, která se vlévá a ovlivňuje naše vztahy, naši práci, naši výchovu, naše peníze, to jak se cítíme, jak žijeme, po čem toužíme. Je absolutně přítomná všude, ať už si ji uvědomujeme nebo ne.

A pokud do milování vchází muž oblečen v prezervativu jeho penis říká: “ Musím se před tebou chránit.” Nechci se ti ve skutečnosti dát celý. Mám z něčeho strach. Nechci, abys mě ve skutečnosti viděla a cítila. Nechci se ve skutečnosti s tebou spojit. Nechci s tebou tvořit. Nechci s tebou být. Uf, uf, uf… a ještě bych mohla pokračovat dál. Cítíte to teď ve svých tělech že? Já tedy ano. Toužíme se milovat, abychom cítili druhého člověka, jeho teplo, jeho vůni, lásku a aby jsme skrze milování společně kráčeli k Bohu, ať už si pod tím představíte cokoliv. A mezitím mnozí z nás od samého začátku této milostné meditace říkají NE!

Do mé terapeutické praxe přichází mnoho párů s tím, že si milování bez kondomu nedokáží vůbec představit. Kolem jejich milování je tolik strachů, předsudků a argumentů. Je to tak bolestivé. A tak mě vždy hřeje u srdce, když páry začnou svým tělům a pohlavním orgánům více důvěřovat, když se naučí potkávat se v milostném aktu i jinak než jen s prezervativem a dopřejí si skutečně plout ve víru sexuální energie, která potřebuje volnost a citlivost, aby mohla svou nekonečnou silou prorazit vše, co je v nás mnoho let znehybněné a zkostnatělé.

Chci pozvat ty, kterých se toto téma týká a jakýmkoliv způsobem vás oslovilo: nalaďte se na své penisy a zeptejte se jich, jak se cítí v tom těsném prezervativu? Jak se cítí váš penis při vstupu do ženské vagíny navlečen od hlavy až ke kořenu v těsné, latexové kombinéze? Kolik toho ve skutečnosti při milování cítí? A vy milé a citlivé ženy, zeptejte se vaší vagíny, jak se cítí, když do ni při milostném aktu vstupuje váš nejmilovanější člověk s penisem zabaleným v prezervativu, který od samého začátku říká NE! Možná se dozvíte spoustu nových informací o svém skutečném prožívání a prožívání svého nejbližšího člověka v tak posvátném setkáním jako je milování.

S pokorou k našim strachům a zraněním v sexualitě Jana

Komentáře