Uvolněte se ve vztahu

Vítáme Vás v naší online poradně zaměřené na řešení problémů ve vztazích.
Pokud máte otázku, napište ji níže do komentáře.

  • Klikněte na "Zahájit diskuzi" a napište svůj dotaz.
  • Poté vyplňte své jméno a e-mail (ve formuláři, který se posléze objeví pod Vaším dotazem)
  • Klikněte na Přidat komentář

Pokud se k Váší otázce nedostaneme ve vyhrazených 60 minutách, odpovíme později během následujících pár dní. Pokud necháte zaškrtnutou volbu "Upozornit na odpovědi tohoto komentáře", dostanete do emailu potvrzovací zprávu, kde je potřeba kliknout na odkaz v emailu "Adresa byla přidána k odběru novinek." Pak dostanete naší odpověď na Váš dotaz na email.

guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andulka
Andulka
5 let před

Jak pokracovat a rozvijet vztah se zavislym clovekem? Koureni, alkohol, drogy…Mam pocit ze se na nej nemohu spolehnout, a vybudovala jsem si proto “ vlastni svet“ – jsem hodne sama, chodim na prochazky, plavu, jezdim na rozvojove kurzy, masaze, nejake ty sportovni aktivity, hodne ctu… ale jeho mrzi ze nesdilim jeho zaliby a spolecnost jeho kamaradu, nelibi se mu ze nemame spolecny „spolecensky zivot“. Ja si ale s lidmi co kouri a permanentne sedi po hospodach nemam co rict, fakticky je mi to vetsinou neprijemne…On rika ze on nema zadny problem, ze problem mam ja a ze jsem nespolecenska a neumim se smat…ale vic jak tri dny bez alkoholu nikdy nevydrzel..je… Číst vice »

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Andulka

Milá Andulko, děkuji především za Vaši důvěru a otevřenost. Bohužel Vás moc nepotěším, neboť závislost na alkoholu a drogách vnímám jako velký problém. Nic méně je dobré si uvědomit, že je to problém především Vašeho partnera. Vás se týká jen do té míry do které budete jeho nezodpovědný přístup k životu příjmat a chtít žít. Přesněji řečeno do jaké míry se ním budete chtít nechat ovlivňovat. V první řadě je dobré vědět, že problém Vašeho partnera nemůžete řešit Vy. Pokud nebude chtít on sám svou závislost jakýmkoli způsobem řešit všechna Vaše snaha je marná. Píšete, že jste si postupně vybudovala “vlastní svět”, což chápu. Na druhou stranu toto řešení nepřináší nic… Číst vice »

Blanka Jamborová
Blanka Jamborová
5 let před

Dobrý večer,se svým přítelem jsme se navštěvovali 2 roky,jak to bylo možné. Najednou přítel začal stále častěji říkat,že náš vztah nemá cenu,že se nikam neposouvá.Že dva lidé musí bydlet spolu.Každý bydlíme v rodinném domku se svou maminkou.Přítel má velké hospodářství,já mám také zvířata i zaměstnání v místě.Proto jsem říkala,že v našem věku to není tak jednoduché se k tomu druhém přistěhovat-každý má už své zázemí.Mě je 54 let,příteli 55.Pracuji jako osobní asistentka,do práce jsem chodila i o víkendech.Ty jsem si zrušila,abychom mohli být více spolu.Začala jsem jezdit autem.Vzdálenost našich bydliští je 20 km.Neustále jsem příteli říkala,že jsem ráda,že ho mám a jsem vděčná za chvíle,které trávíme spolu.Asi to… Číst vice »

Jana Němečková
Admin
5 let před

Milá Blanko, děkuji za Vaši důvěru a zpověď Vaší partnerské zkušenosti. Držím pěsti Vaší ženské síle a přeji krásné dny třeba po boku jiného muže. Láska je krásná a všichni po ni toužíme jděte ji tedy s otevřeností naproti. Jana

Jana Němečková
Admin
5 let před

Dobrý večer, jsme Vám k dispozici. Pište Vaše dotazy rádi na ně odpovíme. Jana a Václav 🙂

Petr
Petr
5 let před

Ahoj, s manželkou řešíme otázku, zda může být můj vztah k ní založen pouze na sexuální přitažlivosti. Jsme spolu 21 let, máme 3 děti. Žena mě stále velice přitahuje, ale nejsem schopen ze sebe vydolovat, zda můj vztah ní není založen pouze a právě na té fyzické přitažlivosti. Do nedávna bych přitom řekl, že náš sexuální život za moc nestojí. Žena na moji pozornost a něžnosti nereagovala, tak, jak bych si představoval a v oblasti sexu jsem cítil frustraci. Hodně se změnilo se změnou mého přístupu, kdy jsem odpoutal pozornost od mých fyzických potřeb při něžnostech a začal se soustředit na to, abych uspokojení přines jí. Přesto mě výše zmíněná otázka stále… Číst vice »

Petra
5 let před

Dobrý den, můj partner je mi neustále nevěrný, Jsem do něho šíleně zamilovaná, ale tohle mě moc trápí. Jak se mám zachovat a proč mi to vůbec dělá, když ví, jak moc ho miluji?

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Petra

Dobrý večer Petro, děkujeme za takto intimní sdílení a otázku. Otázkou je proč Váš muž nevydrží být plně přítomný ve Vašem vztahu a energii, která patří do Vašeho vztahu tím uniká ven a k jiným ženám. Je dobré si položit otázku co přesně Vás na Vašem partnerovi tolik přitahuje i přes jeho nevěry? Proč se Vámto děje to nedákužu v tuto chvíli říct, neboť z Vašeho příběhu znám velmi málo a tak by to bylo ode mě troufalé a neprofesionální. Nic méně, když se nacítím na své vlastní zkušenosti z nevěrou pak mohu říct, že u mě to byla otázka nalezení si vlastních hranic, sebehodnoty a sebelásky. Tedy zkuste se v sobě nacítit na tyto témata, věřím… Číst vice »

Tomáš
Tomáš
5 let před

Dobrý večer už jsme se bavili i po telefonu chci se zeptat, jak můžu u ženy získat zase zpátky důvěru když jsem se jí před tím doprošoval a byl na ni hodný za každou cenu vždycky do toho nějak spadnu protože ji mám moc rád a snažím se aby nevznikali konflikty, ted se snažím se být pevný a vstřícný ale nevím jaká je hranice vstřícnosti abych to nepřehnal a nespadl do toho zpět.

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Tomáš

Milý Tomáši, není podmínkou za každou cenu být ve vztahu „hodný“, aby si Vás partner vážil a miloval. Někdy konflikty jsou tím nejlepším řešením, protože vyčistí vzduch. Dynamika konfliktuje pro vztah velmi osvobozující a léčivá. Partneři si tak můžou sdělit co vše je irituje nebo zraňuje a můžou po hádce s uklidněnou energií hledat společné řešení situace. Všímám si, že ve Vaší otázce se objevuje několikrát slovo „snažím se“. Možná i to je to proč Vám to žena nevěří. Neboť Vaše chování a vztahování se k ní vychází právě z té snahy, místo ze srdce a skutečné touhy přiblížit se ji. Důvěra se snadno ztrácí a těžko nabývá zpět. Chce to čas,… Číst vice »

Izabela
Izabela
5 let před

Ahoj, vždy jsem si do života přitahovala muže, kteří mne jako ženu nerespektovali. Jak to změnit?

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Izabela

Milá Izi, je dobré se nejprve podívat, jak ty sama respektuješ sebe, své potřeby, touhy, hodnoty? Pokud nerespektujeme sami sebe, nemůžou nás respektovat ani druzí. Také bych se podívala pod pokličku svého dětství a vztahu s otcem. V tomto vztahu můžou být důležité klíče pro tvou otázku. Říká se, že to co se nám děje venku odráží náš stav uvnitř nás. Zkus v sobě hledat odpovědi věřím, že svou hádanku vyřešíš. Krásný večer Jana

Tomáš
Tomáš
5 let před

Když se snažím s ženou domluvit aby jsme podnikli kroky k obnově našeho vztahu, žena chce zase další čas příjde mi to jak výmluva ,ale nevím nechává mě v nejistotě neřekne mi ani kolik času potřebuje a já se trápím jsem nervozní ničí mě to a potřebuji co nejdříve vyjádřění.

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Tomáš

Tomáši je dobré určit si svůj čas a tedy hranice. Pokud o Vašem čase a rozhodnutí rozhoduje někdo jiný chápu, že Vás to trápí a necítíte se v tom dobře.Za Váš vztah jste zodpovědni oba, tedy neberte tuto zodpovědnost pouze na sebe může Vás to začít vyčerpávat a to není správné. Jana

Tomáš
Tomáš
5 let před

já to v našem vztahu myslím upřímně a chtěl bych i upřímě problémy řešit a upřímě ženu i miluji možná proto se tak snažím protože se bojím že bych ji Ztratil je pro mě ta nejdůležitější osoba na světě ale ona se na mě moc neohlíží.

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Tomáš

Tomáši, aby jsme mohli být upřímní vůči druhému, musíme začít nejdřív u sebe. Ujasněte si, co od vztahu a života vlastně očekáváte a držte se Vašeho přesvědčení. Nesnažte se být hodný, aby jste se zavděčil ženě nebo, aby Vám dala lásku. O co ve vztazích především jde je pravdivost a to ať je jakákoliv. Mnohdy naše vnitřní pravda může toho druhého zklamat, přesto dle mého a mých zkušeností je velmi důležité si ji uchovat a být v ní silný, neboť jen tak nezradíte sám sebe. Cítím Vaši bolest i určitou zoufalost, ale na vztah musí být vždy dva. Dejte tedy prostor své ženě tak, jak Vás o to žádá. Věřím, že… Číst vice »

Tomáš
Tomáš
5 let před

otázka na Václava Jak by jste se zachoval v mé situaci vím že musím být více mužnější ale úplně se mi to nedaří vždycky nějak podlehnu , mám dát jasné stanovisko že potřebuji odpověd ? možná se toho jen bojím.

Tomáš
Tomáš
5 let před

Otázka na václava, nevím jak se mám odprostit od strachu, že o vše příjdu co jsem celý život měl a opravdu miluji (o ženu a děti)
poslední dny to bylo lepší , ale ted jak to píšu velmi se toho bojím a je mi z toho smutno.

Jana Němečková
Admin
5 let před

Náš čas vypršel. Děkujeme Vám všem za odvahu sdílet a čas, který jste tu s námi strávili. Nyní je čas už se rozloučit. Budeme se na Vás těšit opět za 14 dnů ve stejnou dobu. Dobrou noc Jana a Václav 🙂

Petr
Petr
5 let před

Díky Vašku (známe se z Kubasovky z CPM), velice tvoji odpověď se ženou rozebíráme. Já se ale velice rád fyzicky dotýkám i ostatních blízkých lidí, např. svých dětí. Jsem totálně dotykový typ, jestli to lze takto charakterizovat. To je důvod, proč si myslím, že mi to máminy doteky nenahrazuje. Podstata mého dotazu je, jak poznám, že mezi mnou a ženou není pouze sexuální přitažlivost (z mé strany), ale i láska. Sám nevím, jak si na to odpovědět. V těle, ani srdci to necítím (lásku a jak její projevy cítit) a moje žena to má stejně.

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Petr

Dobrý večer Petře, snad bude pro Vás v pořádku, když přidám i svou odpověď. Spousta vztahů začala jen sexem a nakonec se z toho zrodila hluboká láska. Součástí lásky je také touha a snaha být s druhým i jindy a jinde než jen v posteli při sexu. Pokud toužíte se svou ženou trávit i jiné chvíle, které se sexu netýkají a cítíte se z nich vyživen a baví Vás to, pak věřte, že nejde ve Vašem vztahu pouze o fyzickou přitažlivost. Pokud by jste měli s ženou chuť Váš vztah více prohlubovat a Vaši sexualitu kultivovat skrze srdce pak Vás srdečně zvu na náš výcvik partnerskacesta.cz. Dalším znakem lásky může být snaha poznávat toho druhého a zajímat se… Číst vice »

Tomáš
Tomáš
5 let před

Děkuji za vaši pomoc

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Tomáš

Rádi, držíme Vám palce.

Petr
Petr
5 let před

Díky za vaše odpovědi. Oba nás spíše uklidnily a přinesly nejeden podnět k diskuzi. Rádi spolu tato témata rozebíráme. Zkušenosti z předešlých vztahů nemáme, jsme svoji první :-), o to je pro náš těžší se v tom zorientovat, když nemáme srovnání.

Natasha Alax
Natasha Alax
3 let před

JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Natasha Alax, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si… Číst vice »

Další program "Uvolněte se ve vztahu" se koná zase za 14 dní.

Těšíme se na vaše dotazy Václav a Jana Němečkovi

zakladatelé programu partnerskacesta.cz