Uvolněte se ve vztahu

3.9. 20-21h

Vítáme Vás v naší online poradně zaměřené na řešení problémů ve vztazích.
Pokud máte otázku, napište ji níže do komentáře.

  • Klikněte na "Zahájit diskuzi" a napište svůj dotaz.
  • Poté vyplňte své jméno a e-mail (ve formuláři, který se posléze objeví pod Vaším dotazem)
  • Klikněte na Přidat komentář

Pokud se k Váší otázce nedostaneme ve vyhrazených 60 minutách, odpovíme později během následujících pár dní. Pokud necháte zaškrtnutou volbu "Upozornit na odpovědi tohoto komentáře", dostanete do emailu potvrzovací zprávu, kde je potřeba kliknout na odkaz v emailu "Adresa byla přidána k odběru novinek." Pak dostanete naší odpověď na Váš dotaz na email.

guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danča
Danča
5 let před

Dobrý den. Mám dotaz ohledně mého vztahu s mužem, který se rozešel se svou dlouhodobou partnerkou a teď řeší děti. Nedokáží se domluvit. Od té doby se ode mně partner hodně odtáhl a skoro nekomunikuje. Nevím jestli je možné, že ho celá ta situace ohledně dětí natolik ničí a nebo zanevřel na ženy… Nevím si teď rady. Chtěla bych mu pomoct, jenže on asi o mou pomoc nestojí… Nechce se mi připustit, že by náš vztah kvůli tomu skončil. Je tu nějaká cesta?

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Danča

Dobrý večer Dano, děkujeme za Vaši důvěru a sdílení. Téma dětí je vždy velmi citlivé téma a pokud se partneři při rozchodu nedokáží domluvit s respektem a vědomím, že rodiče dětí i při rozchodu zůstávají oba dva stejně způsobujete vždy mnoho nedorozumnění a bolesti. Nejvíce to samozřejmě pocítí děti. Je krásné, že svému partnerovi chcete být oporou a pomoci mu v této těžké situaci, ale nedokážu si úplně představit, jakým způsobem by jste to udělala? Cítím, že partenra máte ráda a trápí Vás jeho situace, ale je dobré si uvědomit, že vše kolem dětí se v tuto chvíli nejvíce týká ho a jeho bývalé partnerky. A je tedy na místě nebrat jejich zodpovědnost za tuto… Číst vice »

Pavla
Pavla
5 let před

Ráda bych věděla, jak vyjádřit své negativní emoce tak, aby partner nebyl natolik dotčený, že už se dál nechce bavit?

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Pavla

Dobrý večer Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Abych Vám mohla odpovědět na Vaši otázku pomohlo by mi vědět, jakým způsobem své negativní emoce partnerovi vyjadřujete? Nicméně pokud chceme udržet s partnerem a vlastně s kýmkoliv otevřenou a respektující komunikaci je vždy dobré mluvit pouze o sobě a to i v případě sdělování svých emocí. Neútočit, nevyžadovat reakci a nepřehazovat jeden na druhého zodpovědnost a argumenty. Je dobrí si uvědomit, že pokud v sobě prožíváte jakékoliv negativní emoce týká se to především Vás a zodpovědnost za ně máte také především Vy nikoliv partner. Tedy bych volila formu komunikace např.: už delší dobu se cítím nenaplněná v našem vztahu nebo cítím se zraněná, když semnou nekomunikuješ. Nebo uzavírám… Číst vice »

Jana Němečková
Admin
5 let před

Dobrý večer, děkujeme za Vaše dotazy jsme tu s Vámi a budeme Vám nyní rádi odpovídat na Vaše dotazy Jana & Václav.

Hanka
Hanka
5 let před

Dobrý den, ve vztazích se mi opakuje vzorec, že muži nejeví zájem o můj vnitřní emocionální život, co prožívám, jaká jsem jako bytost, co se mi v životě děje. Zpětně si uvědomuji, že konverzace s mým bývalým přítelem byla velmi plochá a nešla vůbec do hloubky, o těchto věcech se nechtěl bavit a já to naopak potřebovala. Nejevil zájem o to, co se mi v životě děje a pořád mluvil jen o věcech, které zajímaly jeho. Kvůli tomu jsem se s ním rozešla. V hloubce cítím, že již to chci jinak a taky jsem se pro to rozhodla. Zároveň však pátrám po odpovědi, proč přitahuji do svého života muže, kteří nemají zajem o mne jako takovou, spíš… Číst vice »

Leoš
Leoš
5 let před

Dobrý večer, jsme s manželkou krásných 23let, máme dvě dospělé děti, kluka a holku(23 a 20), stále se moc milujeme, ale já začínám strašně moc žárlit. Manželka změnila před rokem práci, je to tam dost náročné, ale kolektiv super. Žárlím na vše kolem ní. Mluvíme o tom, ale moje vnitřní já stále bojuje. Předhazuje mi strašné scénáře. Manželka říká, že se nemusím obávat jsou to jen super přátelé, ale já bych ji chtěl vlastnit jen pro sebe. Vím, že je to špatně moc špatně, ale tomu ve mě se nedá poručit. Nedělám ji žádné scény, ale já se s tím moc trápím. Ve vztahu musí být… Číst vice »

Krist
Krist
5 let před

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli pokračovat ve vztahu, když mi partner zahl. Ztrazila jsem veškerou důvěru. Děkuji za odpoved

Jana Němečková
Admin
5 let před
Reply to  Krist

Milá Kristino, nevěra je vždy velmi citlivé téma. Zda pokračovat ve vztahu nebo z něj odejít Vám bohužel neřeknu, neboť tuto odpověď v sobě musíte najít sama. Můžu s Vámi však Vaši bolest procítit a sdílet svou vlastní zkušenost z nevěry mého předchozího partnera. Nevěra se nemusí stát vždy jen problémem ve vztahu, ale může např. vztah posunout do nového prožívání. Nevěra nám taky mnohdy může nastavit zrcadlo a pomoci nám udělat si pořádek v našich prioritách. Já osobně jsem se díky nevěře svého expartnera o sobě mnohé dozvěděla a mohla to uchopit a pracovat s tím, neb se samozřejmě jednalo o mé vlastní zranění. To co je, ale velmi důležité o nevěře komunikovat.… Číst vice »

Jana Němečková
Admin
5 let před

Děkujeme Vám za Vaše sdílení a dotazy, bylo to opět pro nás výživné a věříme, že jste si v našich odpovědích našli něco co Vás inspiruje nebo podpoří. Těšíme se na Vás opět za 14 dnů ve stejný čas. Krásný večer Vám i Vašim partnerům Jana & Václav Němečkovi.

Další program "Uvolněte se ve vztahu" se koná zase za 14 dní.

Těšíme se na vaše dotazy Václav a Jana Němečkovi

zakladatelé programu partnerskacesta.cz